BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spórolni akart az FKF a hókotrókon?

2013. január 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatodrangú feladatnak tekinti a téli hómunkát a Fővárosi Önkormányzat, nem ritka, hogy 1-2 milliárd forintos osztalékot vonnak el a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-től (FKF) más, fontosabbnak vélt teendőkre, így fordulhatott elő, hogy tegnap hajnali 6 óráig a 117 hókotróból mindössze 65 állt munkába − mondta a Napi Gazdaságnak Szaniszló Sándor, a fővárosi Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság elnöke.

Információink szerint az FKF-nek mindössze négy-öt centiméteres havat jósolt előre az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ), amelynek jelentéséért a társaság évi 8,6 millió forintot fizet. (Más, ingyenes oldalakon már vasárnap feltüntették, hogy több mint 20 centi szilárd halmazállapotú csapadékra lehet számítani a fővárosban hétfő hajnalra. Az OMSZ tegnap este közölte: vasárnap este már 10-15 centi friss havat jeleztek.) Mivel a ténylegesnél enyhébb időjárásra számítottak, ezért csak 527 ember állt munkába reggel. Szaniszló szerint az erős havazás miatt kellemetlenségeket elszenvedőket még az sem kompenzálta, hogy éjfélig ingyenes volt a tömegközlekedés a BKK teljes hálózatán, Tarlós István főpolgármester engedélye alapján. Azoknak ugyanis, akik a metróig sem tudtak eljutni, ez nem jelentett megoldást, hiszen számos esetben a felszíni kötött pályás járművek és a buszok is elakadtak.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet