Még ezen a héten sokan kézhez kaphatják felmondólevelüket a Morgan Stanleynél − írta két, az ügyhöz közel álló forrásra hivatkozva a Reuters. Az elbocsátási tervek mintegy 1600 főt érinthetnek az USA hatodik legnagyobb bankjánál, többségében az intézményi értékpapírrészlegnél. Egy harmadik informátor szerint már hónapok óta zajlanak szép csendben a leépítések és még többre lehet majd számítani a jövőben. A mostani, az intézményi értékpapírrészleg mintegy 6 százalékát érintő elbocsátási tervek kiterjednek az értékesítőkre, a devizakereskedőkre és a befektetési bankárokra is −árulták el a hírügynökségnek −, és beleesik a szórásba a technológiai hátteret működtető állomány is. Minden szinten lesznek érintettek, de a fő célpontok a jól fizetett szenior menedzserek. Az egyik forrás szerint az elbocsátások mintegy fele jut majd a Morgan Stanley egyesült államokbeli egységére.
A 2012. negyedik negyedéves jelentését jövő héten közzétevő bank eddig nem alkalmazott olyan leépítési stratégiát, mint a rivális Goldman Sachs, amely teljesítménye javítása érdekében deklaráltan elküldi minden évben a leggyengébben teljesítő 5 százalékot. A Morgan Stanley vezérigazgatója, James Gorman tavaly júliusban annyit közölt, hogy a költségcsökkentés jegyében 2012-re 7 százalékos karcsúsítást terveznek. Ez meg is történt − emlékeztetett az AP −, hiszen szeptember végén összesen mintegy 57 700 főre rúgott a bank létszáma, szemben az egy évvel korábbi nagyjából 62 200-zal.
