Partnerségi megállapodást írt alá a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) és a Magyar−Kínai Gazdasági Kamara (ChinaCham Hungary) kedden. A megállapodás értelmében kölcsönösen tájékoztatják egymást a HITA-hoz beérkező kínai üzleti lehetőségekről és a Magyarországról Kínába kiutazó, illetve beutazó üzletember-delegációkban való részvételi lehetőségekről. A HITA a ChinaCham Hungaryt a kereskedelemfejlesztési pályázati lehetőségekről informálja, egyúttal eljuttatja a magyarországi beszállítókat kereső kínai vállalatok műszaki feltételeit az érdekelt vállalkozások számára. A két fél összehangolja tevékenységét a vállalkozók tájékoztatására szolgáló fórumok szervezésében, továbbá törekszenek üzleti kapcsolatépítő események közös rendezésére, valamint a kínai és magyar rendezvényeken való együttes megjelenést is terveznek.
