A kormány erősen épít a nyugdíjas szavazókra 2014-ben, ezért felmerült a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése − értesült az Index. A Századvég Gazdaságkutató vezető elemzője szerint a bejelentéssel mindenképpen meg kell várni az uniós túlzottdeficit-eljárás kimenetelét, illetve az őszt, hogy kiderüljön, a 2013-as költségvetés biztosan elbírja-e a 300 milliárdot közelítő többletkiadást. A portál úgy értesült, a választási kampány hajrájára tervezett extra juttatás abban térhet el az MSZP által korábban bevezetett rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami cafeteriaelemek valamelyikében, például Szép kártyán vagy Erzsébet utalványon kapnák meg a nyugdíjasok. Barcza György szerint a 13. havi nyugdíj \"bemondásának\" valamikor az ősz-tél folyamán lehet értelme. A tapasztalatok szerint a választók memóriája jellemzően három-hat hónapos időtávban a legjobb, így a tipikus választási lépésként felfogható extra nyugdíj visszahozásának az időzítése ekkorra ideális.
