BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét felmerült a 13. havi nyugdíj ötlete

2013. január 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány erősen épít a nyugdíjas szavazókra 2014-ben, ezért felmerült a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése − értesült az Index. A Századvég Gazdaságkutató vezető elemzője szerint a bejelentéssel mindenképpen meg kell várni az uniós túlzottdeficit-eljárás kimenetelét, illetve az őszt, hogy kiderüljön, a 2013-as költségvetés biztosan elbírja-e a 300 milliárdot közelítő többletkiadást. A portál úgy értesült, a választási kampány hajrájára tervezett extra juttatás abban térhet el az MSZP által korábban bevezetett rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami cafeteriaelemek valamelyikében, például Szép kártyán vagy Erzsébet utalványon kapnák meg a nyugdíjasok. Barcza György szerint a 13. havi nyugdíj \"bemondásának\" valamikor az ősz-tél folyamán lehet értelme. A tapasztalatok szerint a választók memóriája jellemzően három-hat hónapos időtávban a legjobb, így a tipikus választási lépésként felfogható extra nyugdíj visszahozásának az időzítése ekkorra ideális.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet