BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januárban dönthetnek a Pápai Húsról

2013. január 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pápai önkormányzat már a következő, január 16-i taggyűlésen érdemi döntést hozhat a Pápai Hús 1913 Kft. tőkeemeléséről − mondta Politzer József ügyvezető igazgató a tegnapi taggyűlés után. Az önkormányzati mentőövre vonatkozó terveket a taggyűlésen ismertették a többségi tulajdonosokkal − a Dedeko Kft.-vel és a Nyugat-Agro Kft.-vel. December végén jelentették be, hogy a pápai önkormányzat ötven százalék fölé emeli jelenlegi nyolcszázalékos tulajdoni hányadát a kft.-ben. Áldozó Tamás, a város polgármestere a tulajdonrész pontos értékét nem közölte, csak annyit mondott, hogy a tőkeemelés több milliárd forintot jelent majd. Közben egy hónappal a Kapuvári Hús Zrt.-nél kezdődött leépítés után a gyárat üzemeltető másik társaság is elbocsátotta 92 alkalmazottja nagy részét − idézte Jendrolovics Pál Pétert, a két cég felszámolóbiztosát az MTI. Csupán féltucatnyi alkalmazottat tartanak továbbra is állományban, ők adminisztrációval, állagmegóvással és őrzés-védelemmel kapcsolatos feladatokat látnak el a felszámolás ideje alatt. A zrt. felszámolását december elején, két hónappal az októberben leállított Kapuvári Hús Zrt. után rendelte el a Győri Törvényszék.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet