BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borúlátóak a magyarok

2013. január 9. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon a munkavállalók 78 százaléka számít a gazdasági helyzet további súlyosbodására − derül ki a Randstad Workmonitor közleményéből. Ennél csak a görögök látják sötétebben a közeljövőt: 84 százalékuk számít idén recesszióra. A válaszadók 94 százaléka szerint rossz állapotban van Magyarország gazdasága. A 32 országra kiterjedő Randstad Workmonitor-felmérés szerint 2010 végén Magyarországon még a megkérdezettek több mint nyolcvan százaléka gondolta úgy, hogy a következő évben növekedni fognak a bevételei − mára már csak 45 százalékuk vélekedik így. A felmérésben részt vevők 60 százaléka szerint munkahelye pénzügyi helyzete 2013-ban nem fog javulni, ezért a fizetésemelést sem tudja majd kigazdálkodni − magyarázta az adatokat Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatója.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet