BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mélypontra zuhant a készházépítés

2013. január 8. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2008-as csúcshoz képest tizedére esett vissza tavaly az eladott készházak száma Magyarországon, a gyártók és forgalmazók ugyanakkor abban bíznak, hogy egyre többen ismerik meg a 2020 utáni uniós épületenergetikai követelményeket, és vesznek készházat, mivel az nem értéktelenedik el − mondta Kárpáti József, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) könnyűszerkezet-építő tagozatának elnöke az MTI-nek. Négy éve ezer készház kelt el itthon, tavaly azonban már csak száz (amit 20 darabos import egészített ki). Az EU-ban 2020 után már csak közel nulla energiaigényű lakóépületek épülhetnek; miután Nyugat-Európában erre gőzerővel készülnek, az évtized végére már tetemes lesz a fűtési energiát alig fogyasztó lakások száma. A meglévő \"energiafaló\" épületek értéke pedig − hacsak nem újítják fel azokat − folyamatosan csökkenni fog − tette hozzá Kárpáti. Az ÉVOSZ könnyűszerkezet-építő tagozatának létszáma is harmadára esett, a 33 cégből 11 maradt, amelyek mindegyike a tagozat által alapított és garanciát jelentő Makész-védjegyes cég. Három társaság már megszerezte a jogot arra, hogy az unió területén készházakat építsen.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet