Ma egyeztetnek a kórházi és szakmai szervezetek az egészségügyi államtitkárral a kötelező nyugdíjazásról. A kórházi, orvosi szakmai szervezeteken túl a mentődolgozók, orvosegyetemek és egészségügyi gazdasági vezetők is aggódnak a nemrég megjelent kormányhatározat miatt. Az új jogszabály szerint a nyugdíjaskort elért, közszférában dolgozók munkaviszonyát meg kell szüntetni január 31-i határidővel − számolt be az Inforádió. Az érdekképviseletek szerint a jogszabály úgy jelent meg, hogy még zajlanak az egyeztetések, ráadásul \"brutálisan\" kevés időt hagynak az intézkedésre. A változtatás hétezer orvost, ötezer ápolót és több száz közalkalmazottként dolgozó háziorvost érintene, hiányuk pedig súlyos ellátási nehézségekhez vezetne az egészségügyben. Az Inforádió úgy tudja, egyes szakmai szervezetek azt javasolják majd, hogy az egészségügyben 70 év legyen az a korhatár, ameddig nyugdíjasként biztosan dolgozni lehetne.
