BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A járási hivatalok kéztörlőjét is fizetik?

2013. január 8. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős többletköltséggel jár több budapesti önkormányzatnak a járási hivatalok elindítása − a kiadásokat minden esetben nekik kell lenyelniük. Az összegek átvállalásáról szóló helyi döntéseket egy kormányhatározat értelmében a képviselő-testületek hozzák meg. A Napi Gazdaság birtokába jutott dokumentumok alapján az egyik legextrémebb eset Kispesten fordult elő, ahol a december 6-án még alpolgármesteri posztot betöltő, ám december 15-étől járási vezető egy hivatalos felkérésben több pontban sorolta fel a járási hivatal működéséhez szükséges tárgyi tételeket. Ezek között szerepelt iratmegsemmisítő, mosdókhoz tartozó felszerelések, fénymásolók, kávéfőző és egyebek között megrendelték a szemétszállítást, valamint a gépjármű-üzemeltetést is. Az önkormányzatnak nagyjából 7 millió forint költsége keletkezett, ennek egy részéről korábban már megszületett a testületi döntés. Az összeg azonban minden dologi és egyéb kiadással együtt a pénzügyi zárást követően akár elérheti 26 millió forintot is.

Az \"átállásnál\" azonban nem csak a váratlanul, a járások elindulása előtt mindössze pár héttel jelentkező többletköltségek átvállalása okozott problémát. Gajda Péter, Kispest polgármestere a Napi Gazdaságnak elmondta, mindössze 15 nap alatt kellett volna átadniuk mintegy 200 ezer aktát. Ezek átadása-átvétele még mindig nem történt meg, mivel a papírok elhelyezése sincs megoldva. Az adminisztrációs háttér hiánya miatt jelentős károkat szenvedhetnek az ügyintézésre hiába várók − tette hozzá Gajda. Az \"ügyiratelmélet\" ráadásul úgy szól, hogy ha valamilyen üggyel kapcsolatban van előzmény, arról egyenként kell majd az önkormányzatnál határozatot hozniuk az átadásról.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet