BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A diákok már a héten tárgyalnának

2013. január 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már a héten, de legkésőbb a jövő hét elején újra felvenné a kapcsolatot az Emberi Erőforrások Minisztériumával (Emmi) a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), a karácsony előtt megszakadt tárgyalások folytatása érdekében.

Januárban emellett többfordulós és többszereplős (a Magyar Rektori Konferencia mellett szak- és civil szervezetek) egyeztetésekre is sor kerülhet, ezek legfontosabb pontjai közé tartozik a csak önköltséges formában induló szakok esetleges állami finanszírozásúvá tétele, illetve a hallgatói szerződések kérdésköre. A HÖOK célja, hogy a hazai felsőoktatásban ne szerepelhessen olyan szak, amely csak \"fizetős\" − mondta a Napi Gazdaságnak Kiss Dávid elnökségi tag. A \"röghöz kötésként\" elhíresült dokumentummal kapcsolatban olyan intézkedések kidolgozását várja a szervezet a kormánytól, amelyek a végzős hallgatókat és a friss diplomások itthon tartását segítik elő.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet