BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliókat spórolnak az állami cégek

2013. január 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A saját beszerzéshez képest több mint 8,5 százalékot spórolhat gáz- és villanyszámláján az a 62, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) közvetlen kezelésében lévő állami vállalat, amely csatlakozott a közös energiavásárláshoz. Az MNV közleménye szerint a teljes megtakarítás az elmúlt másfél évben lezajlott négy energetikai közbeszerzés eredményeként 776 millió forint, a cégek idén 8,3 milliárd forintot fizetnek majd a gázért és az áramért, a legutóbbi beszerzésben szereplő 258,6 millió kilowattóra áramért pedig 158 millió forinttal kevesebbet. Az árambeszerzésről szóló pályázatra négy érvényes ajánlat érkezett, a közbeszerzés négy részéből hármat − 218,2 millió kilowattóra mennyiségben − az állami MVM Partner Energiakereskedelmi Zrt. nyert meg, egyet pedig az E.On Energiaszolgáltató Kft.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet