BUX 139053.66 -0,32 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önkormányzati milliárdok segíthetik a pápai húskombinátot

2013. január 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pápai önkormányzat ötven százalék fölé emeli jelenlegi nyolcszázalékos tulajdoni hányadát a Pápai Hús 1913 Kft.-ben − jelentette be Áldozó Tamás, a város kormánypárti polgármestere. A városvezető a tulajdonrész pontos értékét nem közölte, csak annyit mondott, hogy a tőkeemelés több milliárd forintot jelent. (A Gyulai Húskombinát Zrt. eszközeit, márkaneveit és a földrajzi eredetvédelem alatt álló receptúrát is az önkormányzat vette át, a felszámoló ugyanis az eljárás befejezéséig egy, részben Gyula városának tulajdonában álló szereplőnek adja azokat bérbe − Napi Gazdaság, 2012. december 18.)

Az önkormányzat nagyobb szerepvállalásával biztosított lesz a termelők és a beszállítók folyamatos, pontos kifizetése és a megfelelő alapanyag finanszírozása − tette hozzá Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára. A politikus szerint mind a három − a pápai, a gyulai és a kaposvári − húsüzemnél \"megnyugtató megoldás\" született az elmúlt napokban, a másik két vállalatot érintő kormányzati intézkedésekről azonban egyelőre nem számolt be. A Pápai Húsnak 2012 a második veszteséges éve, ennek legfőbb oka, hogy a sertés árának 2011-es 30 százalékos emelkedésével szemben a termékek árát csak 2012 novemberében emelhette 12 százalékkal a vállalat − mondta az MTI-nek Kiss Zoltánné gazdasági igazgató.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet