BUX 139053.66 -0,32 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nő januártól a minimálbér

2012. december 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A munkaadói és a munkavállalói képviseletek is elégedettek a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról (szakmunkás-minimálbér) szóló megállapodással, amelyet a szociális partnerek a kormánnyal kötöttek. Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára szerdán a megállapodás aláírása előtt kiemelte: az egyeztetés konstruktív volt, annak ellenére létrejött a megállapodás, hogy a kormány rendeletben is megállapíthatná a minimálbért és a garantált bérminimumot. Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke hangsúlyozta: a minimálbér és a garantált bérminimum kérdésében nagy \"adósságuk\" volt a vállalkozóknak a munkavállalók felé, hiszen 2007 óta nem nőtt a minimálbér reálértéke. A megállapodást biztató kezdetnek és eredményesnek nevezte. A minimálbér jövőre az idei 93 ezer forintról 98 ezer forintra nő, ez csaknem 5,4 százalékos növekedés; a szakmunkás-minimálbér 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik, 5,6 százalékkal.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet