A felsőfokú oktatásban az állam által finanszírozott hallgatók száma nem lehet kevesebb (a tavalyi) 55 ezernél − jelentette be tegnap Giró-Szász András kormányszóvivő. A szaktárca karácsonyig nyilvánosságra hozza a Giró-Szász által \"a bejutás egyetlen feltételeként\" említett pontszámokat, a hallgatói szerződések megmaradnak, részösztöndíj pedig nem lesz. Az ingyen képzésre váróknak vállalniuk kell, hogy a diploma megszerzése után Magyarországon vállalnak munkát. A szóvivő szerint jövőre legalább 24 milliárd forinttal több jut felsőoktatásra, mint idén − ebbe azonban beleszámolta a ppp-konstrukciók kiváltására szánt összeget is. A bejelentést tárgyalásra alkalmasnak minősítette Nagy Dávid, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke (a szervezet még karácsony előtt tárgyalna). Az MTI tudósítása szerint ugyanakkor úgy fogalmazott, az 55 ezer helyről nem tudni, hogyan oszlik el, a jogász- és a közgazdászképzésben pedig továbbra sem lenne államilag finanszírozott hely. Az Index úgy tudja, a felvételi ponthatárokat az előző évek ponthatár-statisztikái alapján határozzák meg.
