BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karácsony: a vásárlások harmadával van baj

2012. december 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minden harmadik esetben találtak hiányosságot az ellenőrök az idei karácsony előtti próbavásárlások során, fogyasztóvédelmi eljárást 250 esetben indítottak, a kiszabott bírság 19,5 millió forintot tett ki − ismertette a vizsgálatok eredményét Fülöp Zsuzsanna, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője. Tavaly a kifogásolási arány még 55 százalékos volt. Elsősorban az áruházláncokat, bevásárlóközpontokat vizsgálták, de jártak karácsonyi vásárokon és piacokon is. Az ellenőrzött 520 üzletben 10 ezer termék kereskedelmét ellenőrizték. A legtöbb probléma az árak feltüntetésével, a túlszámlázással, illetve az akciós árakkal volt. Minden karácsony előtt ellenőrzik a fényfüzérek biztonságát, de továbbra is mindössze 10 százalékuk megfelelő.

A webáruházaknál a leggyakoribb probléma az, hogy nem hívják fel kellő súllyal a vásárlók figyelmét a jogaikra, például arra, hogy az átvételtől számítva 8 munkanapon belül elállhatnak a vásárlástól. A kis- és középvállalkozásokat első esetben nem bírságolja a hatóság, viszont ellenőrzik, hogy a hiányosságokat a kereskedők a megszabott határidőn belül pótolják-e.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet