BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre zöldebb a Sony

2012. december 14. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Greenpeace elektronikai cégek környezettudatosságát vizsgáló felmérésén a Sony idén a 8. helyen végzett. Bár számos területen már a 2015-re előirányzott célkitűzéseket is elérte, a japán vállalat ez évben mégis lecsúszott az élről. Az egyre szigorodó követelményeket figyelembe véve azonban folytatja környezettudatos energiapolitikáját. A károsanyag-kibocsátás csökkentésében a Sony jól felépített stratégiát követ. Ennek köszönhetően már 2012-ben teljesítette vállalását, amely szerint 2015 végére 30 százalékkal csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. Új célja az energiahatékonyság és a megújuló energia használatának növelése, mely utóbbi jelenleg a teljes villamosenergia-felhasználásának 10 százalékát adja.

Az energiahatékonyság terén a japán vállalat termékei kiemelkedően teljesítettek, annak köszönhetően, hogy az összes Sony tévé megfelelt vagy esetenként túlteljesítette a legújabb Energy Star szabvány követelményeit. A vállalat éves szinten közel 8500 tonna műanyagot hasznosít újra és folytatja 2015 végére kitűzött céljának teljesítését, miszerint a gyártáshoz szükséges olajalapú műanyag felhasználását 5 százalékkal csökkenti.
A fenntartható működés tekintetében a Sony szintén javuló tendenciát mutatott az előző évhez képest, ráadásként az erdők védelmére kialakított egy globális papírbeszerzési politikát. A vállalat nyilvánosságra hozta a termékeihez használt ásványokat és azok beszerzési forrásait is, és törekszik arra, hogy a későbbiekben ezekből kevesebbre legyen szüksége. Mindezek mellett betartja India új, az elektronikus hulladékokra vonatkozó szabályát és folytatja a Sony Ericsson mobiltelefonok újrahasznosítási programját is.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet