− Meséljen egy kicsit az elteconról: kik az alapító atyák, kik írják?
− Alkalmazott közgazdaságtan alapszakunk 2008-ban vett fel először hallgatókat és idén szeptembertől megindult Közgazdasági elemző mesterszakunk is. E programokat a Közgazdaságtudományi tanszék gondozza, a blog alapító atyái e tanszék oktatói, illetve azok a közgazdászok, akik ezeknek az oktatási programoknak a kidolgozásában részt vettek.
− Milyen elhatározásból kezdtek el tanárként blogolni?
− Eredendően az egészet közgazdasági egyetemi hallgatóknak szántuk. Szerettünk volna olyan rövid írásokat a rendelkezésükre bocsátani, amelyek az általuk tanult modellek hasznosságát, gyakorlati kérdésekben való alkalmazhatóságát demonstrálják.
− Egy blog esetében a kommentek is fontos célt szolgálhatnak − mennyire interaktívak az olvasóik?
− Tudományos vita lebonyolítására tökéletesen alkalmas a blog, erről vannak igen pozitív tapasztalataink. Ám ez nem a szokásos kommentek posztolásán keresztül valósul meg, egy ilyen vitát a hozzászólói kör alkalmas megválasztásával meg kell szervezni.
− A közgazdász-társadalom hogyan viszonyul a gazdasági témákat tárgyaló blogokhoz?
− Hála istennek, ma már nagyon sok gazdasági tárgyú blog van, úgy látom, hogy a napi pénzügyi eseményeket követők talán a legélénkebbek.
− A péntekenként megjelenő interjúk megkérdezettjeit mi alapján választják ki?
− Olyan embereket akarunk velük megszólaltatni, akik nincsenek benne úgy a médiában, mint a sajtó által megszólaltatott \"megmondóemberek\", viszont komoly tudósok és érdekes emberek.
− Gyakorta olvashatunk a posztokban utalást külföldi cikkekre. Nyomon követi a hazai sajtótermékeket is?
− Fő szabály szerint nem. Ennek két oka van. Az egyik, hogy a hazai sajtótermékek mindenki más számára is sokkal inkább szem előtt vannak, így valójában ezekkel érdemi többletet nem adnánk senkinek. A másik ok az, hogy a gazdasági kérdésekkel foglalkozó hazai szaksajtó az angolszásznál sokkal kevésbé támaszkodik a közgazdaságtan modern elméletének alapstruktúráira. Ez a legkevésbé sem a sajtótermékek szándéka miatt van így, hanem az olvasóközönségük közgazdasági képzettségének hiánya miatt.
