BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hónap gazdasági blogja: Eltecon.blog.hu

Az eltecon blog közel négy évvel ezelőtt jött létre az ELTE Társadalomtudományi Kar közgazdaság-tudományi tanszéke oktatóinak jóvoltából. Írásaikkal leginkább a szakmabelieket célozzák meg, feladatuknak tekintik a jövő közgazdászainak képzését az oktatási programon túl is. Kérdéseinkre a csapat nevében Pete Péter válaszolt.

2012. december 14. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

− Meséljen egy kicsit az el­teconról: kik az alapító atyák, kik írják?
− Alkalmazott közgazdaságtan alapszakunk 2008-ban vett fel először hallgatókat és idén szeptembertől megindult Közgazdasági elemző mesterszakunk is. E programokat a Közgazdaságtudományi tanszék gondozza, a blog alapító atyái e tanszék oktatói, illetve azok a közgazdászok, akik ezeknek az oktatási programoknak a kidolgozásában részt vettek.

− Milyen elhatározásból kezdtek el tanárként blogolni?
− Eredendően az egészet közgazdasági egyetemi hallgatóknak szántuk. Szerettünk volna olyan rövid írásokat a rendelkezésükre bocsátani, amelyek az általuk tanult modellek hasznosságát, gyakorlati kérdésekben való alkalmazhatóságát demonstrálják.

− Egy blog esetében a kommentek is fontos célt szolgálhatnak − mennyire interaktívak az olvasóik?
− Tudományos vita lebonyolítására tökéletesen alkalmas a blog, erről vannak igen pozitív tapasztalataink. Ám ez nem a szokásos kommentek posztolásán keresztül valósul meg, egy ilyen vitát a hozzászólói kör alkalmas megválasztásával meg kell szervezni.

− A közgazdász-társadalom hogyan viszonyul a gazdasági témákat tárgyaló blogokhoz?
− Hála istennek, ma már nagyon sok gazdasági tárgyú blog van, úgy látom, hogy a napi pénzügyi eseményeket követők talán a legélénkebbek.

− A péntekenként megjelenő interjúk megkérdezettjeit mi alapján választják ki?
− Olyan embereket akarunk velük megszólaltatni, akik nincsenek benne úgy a médiában, mint a sajtó által megszólaltatott \"megmondóemberek\", viszont komoly tudósok és érdekes emberek.

− Gyakorta olvashatunk a posztokban utalást külföldi cikkekre. Nyomon követi a hazai sajtótermékeket is?
− Fő szabály szerint nem. Ennek két oka van. Az egyik, hogy a hazai sajtótermékek mindenki más számára is sokkal inkább szem előtt vannak, így valójában ezekkel érdemi többletet nem adnánk senkinek. A másik ok az, hogy a gazdasági kérdésekkel foglalkozó hazai szaksajtó az angolszásznál sokkal kevésbé támaszkodik a közgazdaságtan modern elméletének alapstruktúráira. Ez a legkevésbé sem a sajtótermékek szándéka miatt van így, hanem az olvasóközönségük közgazdasági képzettségének hiánya miatt.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet