BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Diákhitel Központ Zrt. lezárta művészeti pályázatát

2012. december 14. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyetemisták mellett középiskolások is képviseltették magukat a Diákhitel Központ Zrt. KÉPZŐ elnevezésű festészeti, grafikai és fotóművészeti pályázatán. A szociális érzékenység témáját feldolgozó közel 900 beérkezett pályamű azt bizonyítja, hogy a fiataloknak igenis van véleményük az őket körülvevő világról, annak visszásságairól. A pályázatra a magyarországi közép- és felsőfokú oktatási intézmények diákjai és hallgatói jelentkezhettek bármely festészeti, grafikai vagy fotóművészeti alkotással, ami ezeket a problémákat jeleníti meg művészi eszközökkel.

Az alkotásokat háromfős előzsűri (Horváth Judit, az A38 hajó kiállítótermének vezetője, Máriás Béla képzőművész-író és Tóth Andrej grafikusművész) véleményezte, a helyezetteket pedig a KÉPZŐ fővédnöke, Kollár-Klemencz László zenész-filmrendező választotta ki.

Kollár-Klemencz László a pályázattal kapcsolatban elmondta, sok jó pillanatot kapott a képektől, a sok szabadságkereső, korlátoktól mentes alkotástól és az alkotás mögötti kis életekről, alkotókról, az őket körülvevő emberekről, környezetükről, ami minden egyes kép mögül felsejlik. Jó volt látni azokat az éles, nyers kritikákat mindenről, ami ma körülvesz bennünket. Ezeken a képeken keresztül bepillantást nyerhetett a mai fiatal, feltörekvő képzőművészek munkáiba.

A Diákhitel Központ Zrt. KÉPZŐ pályázatának első díját és a vele járó 500 ezer forintos jutalmat Fekete Lívia, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatója nyerte el Gabrielle d\'Estrées című munkájáért. A második díjat és az azzal járó 300 ezer forintot Koleszár Kata, a magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatója kapta Barátnők című munkájáért. Harmadik helyezett lett, ezzel együtt 200 ezer forintban részesült Székely Beáta, a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatója Medvetáncosok című képéért. A Diákhitel Központ Zrt. az A38 hajó közreműködésével a legjobb húsz pályaműből kiállítást szervezett, amelyet november 26. és december 9. között tekinthettek meg az érdeklődők az A38 hajó kiállítótermében.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet