BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélybe kerülhet az ajkai távfűtés

2012. december 11. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Továbbra sem rendeződött a mintegy 1,7 milliárd forintra rúgó, a Bakonyi Erőmű Zrt. felé fennálló Mal Zrt.-tartozás ügye − közölte az energetikai társaság. A közlemény szerint a bakonyi erőmű a vörösiszap-katasztrófa után azonnal újraindította energiatermelését, lehetővé téve a Mal működését, a társaság többször kapott felkérést a kormánytól és a kormánybiztostól a gőzszolgáltatás biztosítására, illetve vállalást arra, hogy az állam megtéríti a felügyelete alá vont Malnak teljesített szállítások ellenértékét. Ez azonban a cég szerint máig nem történt meg, az erőmű tulajdonosai pedig nem tudják tovább finanszírozni a kintlevőséget (a vállalat Demján Sándor érdekeltségébe tartozik). A közlemény szerint amennyiben december 14-én kora délutánig a Mal nem utalja át maradéktalanul tartozását, a bakonyi erőmű beszünteti energiaszolgáltatását a Mal felé. Ezzel a mintegy 6 ezer főt foglalkoztató alumíniumtermelő cégnek fel kell függesztenie termelését és Ajka távhőellátása is veszélybe kerülhet − fogalmaz a társaság. A Primer Ajkai Távhőszolgáltatási Kft.-t a bakonyi erőmű látja el hővel (a városban 7 ezer lakás és 3,5 ezer lakás egyenértéknek megfelelő nem lakossági felhasználó található).

A Bakonyi Erőmű Zrt. korábban az államhoz fordult, felajánlva az üzemet megvételre az MVM Zrt.-nek, a kormány pedig azt közölte, vételi ajánlatot tesz a vállalatra. Németh Frigyes, a társaság vezérigazgatója azt mondta, bármilyen üzleti felvetés vagy tárgyalás csak azt követően lehetséges, ha több kérdés − köztük a Mallal fennálló vita − megnyugtatóan rendeződik.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet