BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kvótát adott el Magyarország

2012. december 11. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország 6,63 eurós egységáron adott el összesen 1,25 millió darab második fázisú, azaz 2008−2012-es érvényességű európai széndioxid-kibocsátási egységet (EUA) tegnapi aukcióján. A lipcsei Európai Energiatőzsde (EEX) közleménye szerint a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megbízásából lebonyolított aukción elért árfolyam egy eurócenttel magasabb az aukció időpontjában érvényes 6,62 eurós másodpiaci árfolyamnál, a teljes összeg 8,3 millió euró, azaz mintegy 2,4 milliárd forint volt. A magyar állam december 17-én hasonló mennyiséget kínál fel értékesítésre. Magyarország a hétfői aukciót megelőzően az idén 2,5 millió EUA-t adott el egy londoni közvetítő segítségével − írta az MTI. A tárca korábban azt közölte, hogy a megállapodás szerint két ütemben összesen 2,5 millió kibocsátási egységet kínálnak fel megvételre az EEX azonnali piacán, akkor 7-8 eurós EUA-árakkal számolva 15-20 millió euró, mintegy 4-5,5 milliárd forint bevétellel számoltak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet