BUX 139170.85 -0,23 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Környezetbarát műanyagipar mellett érvelt a szakma

2012. december 10. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem a műanyagipar fejlődése fogyasztja el a kőolajkészleteket, az energiahordozó 80 százalékát ugyanis fűtéshez, közlekedéshez és energiatermeléshez használják, a műanyaggyártásba 4-6 százaléka kerül − mondta Heinz Schratt, az osztrák Műanyagipari Szövetség elnöke, a Magyar Műanyagipari Szövetség Magyar Tudományos Akadémián (MTA) tartott pénteki konferenciáján. Czigány Tibor, a BME professzora úgy fogalmazott, a kőolajkitermelés csökkenése nem lehet akadálya annak, hogy rövid időn belül beköszöntsön a polimerkorszak, véleménye szerint nem a műanyag palack hibáztatható azért, hogy az emberek eldobják. Egy liter tej gyártásakor 84 százalékban a mezőgazdaságban történik a környezetterhelés és csak 2 százalékban a csomagolóanyag előállítása közben − mondta Tamaska László, a Bay-Logi Intézet tudományos munkatársa, Nyéki Anikó, a SABIC igazgatója pedig azt hangsúlyozta, hogy a papírzacskó előállítása közben több energiát és vizet használnak fel, mint a műanyag zacskók gyártásánál.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet