BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akciócsoport üldözi az élelmiszer-visszaéléseket

2012. december 7. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szeptemberben alakult országos hatáskörű kiemelt ellenőrzéseket végző csoport már az azóta eltelt hónapokban is komoly eredményeket mutatott fel: 47 ellenőrzés során több mint 500 tonna ismeretlen eredetű élelmiszer megsemmisítését rendelte el − mondta Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára. A csoport vezetésével megbízott Helik Ferenc hatósági főállatorvos elmondta, 8,42 tonna tőkehúst, baromfihúst és halat, továbbá több mint 500 tonna zöldséget és gyümölcsöt semmisítettek meg, és további mintegy 210 tonna ismeretlen eredetű élelmiszert helyeztek forgalmi korlátozás alá. Ez utóbbiakat a megfelelő nyomon követhetőséget igazoló hatósági dokumentumok beszerzése után később még forgalomba lehet helyezni. Az élelmiszerlánc-felügyelők öt esetben tevékenységfelfüggesztést, két esetben pedig járványügyi korlátozást rendeltek el. Az ellenőrzések során eddig nagyjából az ügyek felénél szabtak ki bírságot − 65 millió forintot. Idén összesen 21 közös ellenőrzést végzett az adóhatóság és a Nébih − mondta Demeter Tamás, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bevetési főigazgatója. Ezeknél 650 tonna árut foglaltak le és a Nébih mintegy 88 millió forint bírságot szabott ki.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet