Bátaapátiban üzembe helyezték a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló első föld alatti kamráját, a közel 68 milliárd forintos beruházással elkészült létesítményt szerdán avatták fel − számolt be az MTI. A kamra 96 méter hosszú, több mint kétszáz méterrel a föld alatt van az úgynevezett mórágyi rögben. Az ünnepélyes megnyitó után helyére került az első betonkonténer, amely kilenc atomerőművi hulladékkal megtöltött hordót tartalmaz. Kereki Ferenc, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója közölte, egy kamrában valamivel több mint 500 konténer, azaz hozzávetőleg 4600 hordónyi hulladék fér el. Rónaky József, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója azt emelte ki, hogy a tároló alkalmas a paksi atomerőmű üzemelése és leszerelése során keletkező mintegy 40 ezer köbméter kis és közepes aktivitású hulladék befogadására − a feladatot a Nukleáris Központi Pénzügyi Alapból finanszírozzák.
