A gyermekeknek szóló élelmiszerreklámok önkéntes korlátozásáról szóló dokumentumot írt alá nyolc jelentős magyarországi vállalat. A cégek rögzítették, hogy a kifejezetten a gyermekek táplálkozási igényeire szabott termékeik kivételével nem hirdetik áruikat olyan médiaközönségnek, amely legalább 35 százalékban tizenkét évesnél fiatalabb gyermekekből áll, vagyis például az édességreklámok nemcsak a gyermek-, hanem a családi filmek elől is eltűnnek − írta az MTI. Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szerint a tudatos médiahasználatot a fiatalok egészséges gondolkodásának és mindennapi kultúrájának részévé kell tenni. A megállapodást a Coca-Cola, a Danone, a Ferrero, az Intersnack, a Kraft Foods, a Mars, a Nestlé és az Unilever képviselői írták alá.
