A gáz- és villanyár 10 százalékos csökkentése feltételeinek kidolgozására kérte a kormány az illetékes minisztériumot − mondta tegnap az MTI-nek Giró-Szász András kormányszóvivő, részleteket azonban nem közölt. Orbán Viktor miniszterelnök múlt pénteki rádióinterjújában beszélt arról, hogy a kormány a rezsiköltségek csökkentésén dolgozik, ezt az ezen a területen működő cégek profitjának csökkentésével és az ezzel a lépéssel érintett összeg embereknél hagyásával tervezi a kabinet. A közszolgáltatások nem arra valók, hogy abból valaki pénzt keressen, ez a szektor nem a profit világa − ismételte meg korábbi véleményét a kormányfő, hozzátéve, azt elfogadja, hogy az energiát termelő cégeknél profitnak kell jelentkeznie, de a fogyasztó és a termelő közé \"ékelődő\" szereplőknél ezt minimálisra kell csökkenteni. Az árcsökkentés ígérete szakértők szerint kapcsolatban állhat azzal, hogy az E.On itthoni gázüzletágának megvásárlására mintegy 200 milliárd forintot költhet a kormány, és bár ezzel − a hatósági árhoz képest − lényegében nem jut több eszközhöz az árcsökkentéshez, a lépést valamilyen módon igazolni kell a fogyasztók előtt is.
