BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

HP: A vállalatok fele védtelennek érzi magát

2012. december 5. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A HP friss felmérése szerint az it-biztonsági szakemberek 52 százaléka gondolja azt, hogy vállalata felkészült egy jelentősebb kibertámadásra. A felmérés rámutatott arra is, hogy a vizsgálatban részt vevő vállalatok 47 százaléka nem rendelkezik hivatalos it-kockázatkezelési stratégiával, illetve csak most alakítja ki azt.  Arra a kérdésre, hogy a bevált preventív intézkedések közül melyeket alkalmazzák a vállalatok a leginkább, a megkérdezettek 85 százaléka jelölte meg az antivírus, antispyware, antispam típusú megoldások használatát, 91 százalékuk a tűzfal-, UTM-típusú eszközök alkalmazását, míg 65 százalékuk a hálózati hozzáférés menedzselését jelölte meg a vállalatnál alkalmazott preventív it-biztonsági intézkedésként. Egy korábbi, a HP megbízásából a közelmúltban elvégzett kutatás szerint a legnagyobb költséggel járó kibertámadások hátterében továbbra is a kártékony kódok, a szolgáltatásmegtagadás, az ellopott vagy eltérített eszközök vagy a rosszindulatú belső munkatársak állnak. Ezek az okok együtt több mint 78 százalékkal részesednek a kiberbűnözés egy szervezetre vetített éves költségéből.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet