Alig három és fél hónap után távozik posztjáról Holoda Attila, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikáért felelős helyettes államtitkára, aki december 1-jei hatállyal nyújtotta be lemondását − tudta meg a Népszabadság Online. Holoda augusztus végétől dolgozott helyettes államtitkárként, miután Bencsik János korábbi energetikai államtitkár lemondása után mintegy fél évig betöltetlen volt a pozíció (február előtt a Bencsik után államtitkárrá előléptetett Kovács Pál töltötte be a posztot). Holoda a Mol Nyrt.-től érkezett a tárcához, a cégcsoportnál eurázsiai kutatás-termelési igazgatóként dolgozott, az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület egyik alelnöke, valamint kőolaj-, földgáz- és vízbányászati szakosztályának elnöke. A Népszabadság szerint Holoda nem kívánta kommentálni az értesülést, de vélhetően a szakmai és kormányzati elképzelések közötti különbségek vezethettek ismét lemondáshoz.
