BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét változik az energetikai kormányzat

2012. november 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alig három és fél hónap után távozik posztjáról Holoda Attila, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energetikáért felelős helyettes államtitkára, aki december 1-jei hatállyal nyújtotta be lemondását − tudta meg a Népszabadság Online. Holoda augusztus végétől dolgozott helyettes államtitkárként, miután Bencsik János korábbi energetikai államtitkár lemondása után mintegy fél évig betöltetlen volt a pozíció (február előtt a Bencsik után államtitkárrá előléptetett Kovács Pál töltötte be a posztot). Holoda a Mol Nyrt.-től érkezett a tárcához, a cégcsoportnál eurázsiai kutatás-termelési igazgatóként dolgozott, az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület egyik alelnöke, valamint kőolaj-, földgáz- és vízbányászati szakosztályának elnöke. A Népszabadság szerint Holoda nem kívánta kommentálni az értesülést, de vélhetően a szakmai és kormányzati elképzelések közötti különbségek vezethettek ismét lemondáshoz.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet