Egy ajánlat érkezett a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. értékesítésére kiírt pályázatra, a gyárat egy svájci állampolgárságú szír üzletember venné meg − tudta meg az Új Dunántúli Napló. Barna Béla, a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. vezérigazgatója szerint a kérdésben még decemberben megszületik majd a döntés, a lehetséges befektetőről azonban nem kívánt nyilatkozni. A lap szerint a pályázó a luxusóraüzletben érdekelt svájci állampolgárságú, szír származású üzletember, aki azt tervezi, két év alatt talpra állítaná a gyárat, és elsősorban az arab piacra szállítana Zsolnay-termékeket. A vállalat értékesítésére kiírt pályázat azután jelent meg, hogy Pécs elfogadta a Közgép júliusi ajánlatát, hogy jelképes egy forintért visszaadja a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját. A Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, idén nyárra azonban ellehetetlenült a cég üzleti stratégiájának megvalósítása. A Zsolnay nettó árbevétele tavaly több mint negyedével, közel 300 millió forinttal csökkent 2010-hez képest, a cég 282 millió forint veszteséget termelt.
