BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az arab piac mentheti meg a Zsolnayt

2012. november 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy ajánlat érkezett a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. értékesítésére kiírt pályázatra, a gyárat egy svájci állampolgárságú szír üzletember venné meg − tudta meg az Új Dunántúli Napló. Barna Béla, a városi vagyonkezelő Pécs Holding Zrt. vezérigazgatója szerint a kérdésben még decemberben megszületik majd a döntés, a lehetséges befektetőről azonban nem kívánt nyilatkozni. A lap szerint a pályázó a luxusóraüzletben érdekelt svájci állampolgárságú, szír származású üzletember, aki azt tervezi, két év alatt talpra állítaná a gyárat, és elsősorban az arab piacra szállítana Zsolnay-termékeket. A vállalat értékesítésére kiírt pályázat azután jelent meg, hogy Pécs elfogadta a Közgép júliusi ajánlatát, hogy jelképes egy forintért visszaadja a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját. A Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, idén nyárra azonban ellehetetlenült a cég üzleti stratégiájának megvalósítása. A Zsolnay nettó árbevétele tavaly több mint negyedével, közel 300 millió forinttal csökkent 2010-hez képest, a cég 282 millió forint veszteséget termelt.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet