Megállapodást kötött a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a lipcsei székhelyű Európai Energiatőzsdével (EEX), így decemberben megindulhat az Európai Unió emissziókereskedelmi rendszere második kereskedési időszakában nyilvántartott magyar kibocsátási egységek (EUA) aukciója. A megállapodás szerint két ütemben összesen 2,5 millió kibocsátási egységet kínálnak fel megvételre az EEX azonnali piacán. A közlemény szerint a megállapodással a tárca a második kereskedési időszak EUA- egységeit kívánja értékesíteni. Az utóbbi időszakban kialakult 7-8 eurós EUA-árakkal számolva a 2,5 millió egység értékesítéséből 15-20 millió euró, vagyis mintegy 4-5,5 milliárd forint bevétel folyhat be. Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter nyári beszámolója szerint a tárca idén május és június vége között már 2,5 millió EUA-egységet értékesített (bár akkor a tőzsdén kívüli piacon) 6,73 eurós egységáron, ami akkor csaknem ötmilliárd forint költségvetési bevételt jelentett. Fellegi Tamás korábbi tárcavezető tavaly januárban hat-nyolc milliárd forintra becsülte az EUA-egységekből 2012 végéig befolyó összeget, igaz, akkor még úgy látta, ennek fele még 2011-ben megérkezhet.
