Csoportos létszámleépítésről értesítette a felszámoló a Gyulai Húskombinát Zrt. üzemi tanácsát és a szakszervezetet − számolt be a Népszabadság Online. A lap szerint a jelenleg mintegy 360 embert foglalkoztató dolgozói állományból 300 fő leépítését jelentették be. Máté Istvánné felszámolóbiztos a lapnak elmondta, a szakszervezeti egyeztetések lezárultával, december 3-a után lehet bejelenteni a lépést a munkaügyi központnak, ezután mintegy két hónapig kapják a dolgozók a bérüket. November elején már 29 embernek mondtak fel a cégnél, akkor még úgy tűnt, hogy az adminisztráció csökkentése ellenére az érdemi termelést újrakezdheti a vállalat. A Gyulai Húskombinát már nyáron válságba került és állami támogatást kért. A kormányban Lázár János korábbi Fidesz-frakcióvezető, jelenleg miniszterelnökségi államtitkár kapta feladatául a megmentését, azonban azon kívül, hogy augusztusban a szintén fizetésképtelenné vált kapuvári húsgyárral együtt stratégiai vállalattá nyilvánították, más nem történt. A múlt héten a Kapuvári Hús Zrt. egyes vagyontárgyait vette zár alá a Győri Városi Bíróság, egy a felszámolás kezdete előtti ügyletekhez kapcsolódó büntetőeljárás miatt.
