BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tehetséges fiatalokat támogat a Debreceni Egyetem és az OTP

2012. november 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdálkodástudományok Centrum (DE-AGTC) öt elsőéves hallgatójának a tandíját finanszírozzák ebben a szemeszterben az OTP és a centrum közös tehetséggondozó programjának keretében. Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója a támogatási szerződés budapesti aláírásakor azt mondta, érdemes a mezőgazdaságba és a mezőgazdasági oktatásba befektetni, hiszen az ágazat robbanásszerű fejlődés előtt áll. Magyarországot évszázados hagyományai, természeti adottságai és magas színvonalú oktatása kiválóan alkalmassá teszi arra, hogy ismét agrárnagyhatalommá váljon. Csányi Sándor egyben bírálta a jelenlegi földtörvény azon pontját, amely 1200 hektárban maximálja a földbirtoktulajdon nagyságát. Megítélése szerint az állattenyésztést, a tejtermelést nem segíti a korlátozás. Nagy János, a DE-AGTC elnöke arról beszélt, hogy 145 évvel ezelőtt a debreceni polgárok által létrehozott alappal kezdődött a városban az agrároktatás, ezt a hagyományt viszi tovább a jelenlegi tehetséggondozó program. A támogatást az Agráriumért Alapítvány kuratóriuma ítélte oda a centrum mezőgazdasági mérnök szakát szeptemberben kezdő öt költségtérítéses hallgatónak.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet