BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új fázisba léptek a kötelezettségszegési eljárások

2012. november 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság indoklással ellátott véleményt küldött Magyarországnak a telekommunikációs és a kiskereskedelmi szektorra kivetett különadók, valamint a cafeteriautalványok piacának korlátozása miatt. Ezzel második szakaszukba léptek a Magyarország ellen ezekben az ügyekben indított kötelezettségszegési eljárások − közölte a testület. Az adók ügyében a bizottság két hónapot, a cafeteriaszolgáltatások területén pedig négy hetet ad Magyarországnak, hogy változtasson. A telekomadókulcsok kialakítása és a két piac struktúrája miatt a gyakorlatban a hazai vállalatok kedvezőbb elbánásban részesülnek, és az adók többnyire a külföldi tulajdonú vállalatokat terhelik − érvel a brüsszeli testület, amely a cafeteriautalványokkal kapcsolatban is a letelepedés szabadságát látja sérülni. A bizottság egy harmadik ügyben, a megújulóenergia-irányelv maradéktalan átültetése kapcsán is új szakaszba léptette a Magyarország elleni eljárást. Az Európai Bizottság nyitott kapukat dönget, a kormány a testület kérésétől függetlenül kivezeti a kötelezettségszegési eljárás alapját képező intézkedéseket − reagált tegnap a nemzetgazdasági tárca.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet