BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették a sztrájkot a dunai vasműben

2012. november 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői halasztás után határozatlan időre felfüggesztette az ISD Dunaferr Zrt.-nél a tegnap 13 órára meghirdetett 72 órás általános sztrájkot a DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség − közölte Mucsi Zoltán, a szakszervezet vezetője az MTI-vel. Oleg A. Mkrtcsan, az ukrán ISD Donbass Csoport vezérigazgatója személyes tárgyalást kezdeményezett jövő szerdára a szakszervezettel, miután az az elmúlt hét hónap eseményeiről, köztük a prémiumszabályzat tervezett anyagi fedezetéről és az idei alapbérfejlesztés második részének kifizetéséről tájékoztatta. A szakszervezeti vezető szerint kompromisszumos megállapodásra törekszenek és a béremelés kérdésén túl a Dunaferr helyzetéről, jövőjéről is tárgyalnának. Az érdekképviseletek azért hirdették meg a munkabeszüntetést, mert közleményük szerint nem sikerült megállapodniuk a 2,1 százalékos béremelésről a cégvezetéssel (ez a 2012-es bérfejlesztés második lépcsője lenne). A társaság menedzsmentje ugyanakkor arról beszélt, hogy nem ért egyet az ultimátumszerű nyomásgyakorlással.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet