A kormány kérésére lekerült az országgyűlés napirendjéről az államfő által megfontolásra visszaküldött hulladéktörvény ismételt elfogadása − jelentette be az alkotmányügyi bizottság tegnapi ülésén Salamon László elnök. A testület tegnap készítette volna elő a javaslat zárószavazását, miután Áder János köztársasági elnök korábban megfontolásra visszaküldte a jogszabályt (Napi Gazdaság, 2012. november 19.). Áder azt kifogásolta, hogy a törvény nem biztosít megfelelő jogorvoslati lehetőséget, ugyanis a törvény szerint az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) minősített gazdálkodó szervezetként ismeri el azon cégeket, amelyek egy későbbi kormányrendeletben meghatározott feltételeket teljesítik.
