BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem szavaztak a hulladéktörvényről

2012. november 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány kérésére lekerült az országgyűlés napirendjéről az államfő által megfontolásra visszaküldött hulladéktörvény ismételt elfogadása − jelentette be az alkotmányügyi bizottság tegnapi ülésén Salamon László elnök. A testület tegnap készítette volna elő a javaslat zárószavazását, miután Áder János köztársasági elnök korábban megfontolásra visszaküldte a jogszabályt (Napi Gazdaság, 2012. november 19.). Áder azt kifogásolta, hogy a törvény nem biztosít megfelelő jogorvoslati lehetőséget, ugyanis a törvény szerint az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) minősített gazdálkodó szervezetként ismeri el azon cégeket, amelyek egy későbbi kormányrendeletben meghatározott feltételeket teljesítik.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet