BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma szavaznak a hulladékgazdálkodási törvényről

2012. november 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Legfeljebb a lakossági hulladéklerakási díjakra vonatkozó fejezetben lehet még érdemi változás a ma várhatóan végszavazásra kerülő hulladékgazdálkodási törvényben − mondta a Napi Gazdaságnak Nagy Andor, a Fidesz környezetvédelmi kabinetvezetője. Eredetileg 2013. január elsejétől kellett volna tonnánként 3000 forintot fizetni a lerakóknak, ez az összeg minden évben növekedett volna 3000 ezer forinttal 2016-ig. A lobbiknak köszönhetően azonban vélhetően csak 2015-ben lép hatályba a törvény ezen fejezete. A módosítások kiterjednek a köztársasági elnök által javasolt változtatásokra is. A több pontjában is vitatott, egyszer már elfogadott hulladékgazdálkodási törvényt Áder János köztársasági elnök megfontolásra visszaküldte − igaz, nem a korábbi legfőbb érdemi kifogásokra hivatkozva, hanem az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség minősítésével kapcsolatos jogorvoslati lehetőség hiánya miatt (Napi Gazdaság, 2012. november 13.). Ez elsősorban technikai, illetve formai kifogás. Az elfogadott és visszadobott törvényre vonatkozóan azonban más kifogásai is voltak korábban a szakmának, elsősorban a többségi magántulajdonú közszolgáltató cégek államosítását bírálva. Ennek ellenére az országgyűlés által október 8-án egyszer már elfogadott jogszabály ezen részét vélhetően nem változtatják meg.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet