BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem döntött a kormány az önkormányzati adósságrendezésről

2012. november 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövő hétre várható kormánydöntés az önkormányzati adósság átvállalásáról szóló előterjesztésről − közölte a Kormányszóvivői Iroda annak kapcsán, hogy a kabinet előző nap tárgyalt a kérdésről. Giró-Szász András kormányszóvivő hétfőn, az M1-en még azt mondta, hogy szerdán kerül a kormány elé a Nemzetgazdasági Minisztérium előterjesztése az adósságrendezésről. Egyúttal rémhírnek nevezte, hogy a kabinet nem szándékozna kifizetni az önkormányzatoktól átvett adósságállományt. A szóvivő szerint amikor a kormány átvállalta az adósságot, világossá tette, hogy könnyebb alkupozícióba kerül a bankokkal szemben azáltal, hogy nagy tömegű adósság van a kezében. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője egy szerdai fórumon azt mondta, azokat az önkormányzatokat, amelyek nem adósodtak el, a pályázati rendszereken keresztül tudják többlettámogatásban részesíteni. Orbán Viktor miniszterelnök október 27-én jelentette be, hogy az állam 612 milliárd forintnyi adósságot vesz át 1956 önkormányzattól.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet