Októberben 34,973 milliárd euróra nőttek a jegybank devizatartalékai az előzetes adatok szerint − adta hírül az MNB. Szeptemberben a tartalékok 661 millió euróval csökkentek. Az állomány az idén március óta először augusztusban csökkent, akkor a szeptemberivel egyezően. A devizatartalékok október végi szintje 2801 millió euróval alacsonyabb a múlt év véginél és 1901 millióval az egy évvel korábbinál. Az IMF honlapján olvasható adatok szerint októberben nem volt törlesztési kötelezettsége Magyarországnak a 2008-ban felvett hitelből. Szeptemberben 500 millió eurót kellett visszafizetni, legközelebb novemberben 668 millió euró, decemberben 510 millió euró hitelrészlet visszafizetése válik esedékessé. Devizakötvény-lejárat októberben nem volt, novemberben kell majd visszafizetni egymilliárd eurót egy hat- és egy hétéves, 500-500 millió eurós eurókötvényre.
