BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két kereskedőház nyílik Azerbajdzsánban

2012. november 7. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két, magyar cégeket segítő kereskedőház is nyílik Azerbajdzsánban, amelyek hasonló szolgáltatásokat nyújtanak majd s egymást partnernek tekintik. Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára korábban úgy fogalmazott, óriási lehetőségek nyílnak a kaukázusi államban a magyar cégek előtt többek között az infrastruktúra-fejlesztésben, az energiaipariban, a közlekedési gépek gyártásában, a vízgazdálkodásban, a mezőgazdaságban, illetve a gyógyszeriparban és az orvostechnikai ágazatokban.

Az állami és a kamarai tulajdonban lévő kereskedőház központja Budapesten lesz, annak megalapítása és működési feltételeinek kialakítása folyamatban van, de minden bizonnyal még az idén megkezdheti működését − közölte a Napi Gazdasággal a Nemzetgazdasági Minisztérium, hozzátéve, a központi kereskedőház működésének megkezdése után több országban, köztük Azerbajdzsánban is úgynevezett viszonylati kereskedőházat hoznak létre. Ennél előrébb jár az Államadósság Kezelő Központot is irányító Töröcskei István alapította Széchenyi Bank leányvállalataként működő Új Piacok Kereskedőház, amely az alapításhoz szükséges dokumentumokat már benyújtotta az azeri hatóságokhoz − tudtuk meg Szakács Tibortól, a Széchenyi Bank elnök-vezérigazgatójától. A szervezet már felállt, jó néhány üzlet előkészítése is megkezdődött, az év vége előtt aláírás is kerülhet bizonyos szerződésekre.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet