Együttműködési központ létrehozásáról írt alá szerződést tegnap délután a kínai Tiencsin városban Hszi Jüa-min, a város politikai tanácskozó testületének elnöke, illetve Zelenka Pál, a Közlekedési Műszergyártó Zrt. (KMGY) csoport elnöke és Mohr Richárd, az Eastinfo Kft. igazgatója. A szándéknyilatkozat értelmében hamarosan megkezdi működését a Tiencsin−Magyarország Technológiai és Gazdaságfejlesztési Központ. A KMGY munkagépekhez és haszonjárművekhez gyárt műszerfalakat, az Eastinfo pedig a kínai−magyar együttműködési tanácsadással foglalkozik. Az aláírással új elemmel bővülhetnek a kínai−magyar gazdasági kapcsolatok. A két ország közötti együttműködés egyik legutóbbi epizódja volt, hogy a kormány nemrégiben kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította a BBCA Szolnok Biokémia Zrt. Szolnokon épülő citromsav-előállító üzemének beruházásával összefüggő engedélyezési eljárásait (Napi Gazdaság, 2012. október 29.).
