BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővült a kínai−magyar együttműködés

2012. november 7. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Együttműködési központ létrehozásáról írt alá szerződést tegnap délután a kínai Tiencsin városban Hszi Jüa-min, a város politikai tanácskozó testületének elnöke, illetve Zelenka Pál, a Közlekedési Műszergyártó Zrt. (KMGY) csoport elnöke és Mohr Richárd, az Eastinfo Kft. igazgatója. A szándéknyilatkozat értelmében hamarosan megkezdi működését a Tiencsin−Magyarország Technológiai és Gazdaságfejlesztési Központ. A KMGY munkagépekhez és haszonjárművekhez gyárt műszerfalakat, az Eastinfo pedig a kínai−magyar együttműködési tanácsadással foglalkozik. Az aláírással új elemmel bővülhetnek a kínai−magyar gazdasági kapcsolatok. A két ország közötti együttműködés egyik legutóbbi epizódja volt, hogy a kormány nemrégiben kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánította a BBCA Szolnok Biokémia Zrt. Szolnokon épülő citromsav-előállító üzemének beruházásával összefüggő engedélyezési eljárásait (Napi Gazdaság, 2012. október 29.).

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet