November elejétől kezdi kiépíteni disztribúciós hálózatát Brazíliában a magyar energiaital, a Hell Energy − mondta a Napi Gazdaságnak Tarsoly Elemér, a Hell Energy Magyarország Kft. gyárigazgatója Düsseldorfban, a World Trade Group gyáraknak járó Oscar-díj átadásán. Az üzleti tervek szerint − a többi exportpiachoz hasonlóan − Brazíliában a forgalmazás első évében a top 3-ba kerülés a cél, de végső soron mindenképpen az, hogy itt is piacvezető szerephez jusson a Hell, átvéve azt a legnagyobb konkurenciától, a Red Bulltól. A Hell azon túl, hogy a konkurencia fogyasztóit is célozza, a pozicionálás révén új, jóval szélesebb fogyasztói bázis kiépítésére törekszik a nagy lehetőségeket rejtő piacokon is. Ha ez megvalósul − vagy akár csak sikerül bekerülnie az első három vezető márka közé −, 2014-ben a szikszói üzemhez hasonló gyár alapítását tervezi a cég vezetése. Az egykor ötmilliárd forintos beruházással rajtoló szikszói üzemben − a magyar és 30 export országból álló piac ellátására − évi 130 millió dobozt gyártó magyar vállalat 2011-es nettó árbevétele megközelítette a 6 milliárd forintot, az idei terv már 6,3 milliárd, a tavalyi mérleg szerinti 333 millió forintos eredményt pedig 353 millióra kívánják bővíteni.
