Nem ért egyet két, az elmúlt hetekben elfogadott jogszabállyal Áder János köztársasági elnök, ezért megfontolásra visszaküldte azokat az országgyűlésnek. Az államfő az október 8-án elfogadott hulladéktörvény több pontját vitatja, az Európai Unió tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló, egy héttel később megszavazott jogszabály rendelkezéseit pedig hiányosnak ítélte. Ezzel kilencre nőtt azon törvények száma, amelyeket májusi hivatalba lépése óta Áder visszaküldött a parlamentnek. A hulladékgazdálkodásról szóló törvény értelmében az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség (OHÜ) minősített gazdálkodó szervezetként ismeri el azon cégeket, amelyek teljesítik a később megalkotandó kormányrendeletben meghatározott feltételeket, Áder szerint azonban az OHÜ feladatait nonprofit gazdasági társaságként látja el, eljárása részletesen nem szabályozott, döntéseihez nem kapcsolódik jogorvoslati lehetőség − amit azonban az alaptörvény előír a hatósági és más közigazgatási döntések kapcsán.
