BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több állami vagyont vehetnek át az önkormányzatok

2012. október 16. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hatályos költségvetésben maximált 5 milliárd forintról 15 milliárd forintra emelkedik az önkormányzatoknak ingyen átengedhető állami vagyon felső értékhatára − döntött tegnap a parlament a kereszténydemokrata Hoffman Pál, illetve három fideszes képviselő, köztük a balatonfüredi polgármester, Bóka István javaslatára. Tavaly ez az értékhatár még tízmilliárd forint volt. Az indoklás szerint az idei, 5 milliárd forintos keretet már rég kimerítették az önkormányzatok, amelyek folyamatosan nyújtanak be újabb igényeket állami vagyontárgyakra. Az újabb tízmilliárd forint vagyon átadása a benyújtók szerint az államháztartási törvény január 1-je óta hatályos módosítása alapján nem növelheti a költségvetés hiányát. Az átadott vagyon fenntartási költségeit azonban az átadás után már az önkormányzatok állnák, így ez a központi költségvetés kiadásait csökkenti.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet