BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két hét múlva leállhat az esztergomi közvilágítás

2012. október 16. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még nagyjából két hétig lehet közvilágítás Esztergomban, ennyi haladékot adott ugyanis a szolgáltatást nyújtó Tivi Kft. az önkormányzati hátralékok kifizetésére − mondta a Napi Gazdaságnak Tétényi Éva polgármester. Tavaly ősszel a szolgáltató már egy éjszakára kikapcsolta az Esztergomon átvezető 10-es és 11-es főút belterületi szakaszán − a gyalogátkelők kivételével − a közvilágítást. Az adósságrendezés alatt álló önkormányzat tavaly november végén csaknem 172 millió forinttal tartozott a Tivinek, a mostani helyzetről azonban lapunk kérdésére nem kívánt nyilatkozni a társaság.

A Magyar Államkincstár a múlt havi 400 millió forint inkasszót \"egyik zsebébe téve\", mindössze 1,3 millió forintot folyósított a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatalnak, hogy legalább a segélyeket ki lehessen fizetni − fogalmazott a polgármester, aki szerint e juttatások kéthetente kerülnek 1 millió forintba. A városvezetés azonban egyelőre nem tudja, hogy ez egyszeri tétel volt-e a kincstár részéről. A kötelező önkormányzati feladatok elvégzése Tétényi szerint így erősen \"megkérdőjelezhető\", de az is, hogy miként gazdálkodja majd ki a város decemberig felhalmozódó 398 millió forint deficitjét.

A városvezető decemberben némi bevételre számít az iparűzési adóból, azonban nagy a valószínűsége annak, hogy december 2-án elindul az adósságrendezés Esztergomban, ha a város nem jut az önhibáján kívül hátrányos helyzetbe kerülő önkormányzatokat illető önhiki-támogatáshoz.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet