BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A latin-amerikai gazdasági kapcsolatokat erősítené a BKIK

2012. október 12. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A latin-amerikai külgazdasági kapcsolatok élénkítéséért szervezett kétoldalú konferenciát a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. Szatmáry Kristóf gazdaságszabályozásért felelős államtitkár szerint az exportorientált országok számára, így Magyarországnak is, komoly gazdasági perspektívát kínálnak a latin-amerikai országokkal az eddiginél szorosabbra fűzött külkereskedelmi kapcsolatok. A Duna menti régióban Lengyelországban és Magyarországban rejlenek \"jó\" potenciálok elsősorban Mexikó, Brazília, Kolumbia, Peru és Chile számára. Németh Zsolt külügyi államtitkár a konferencián azt mondta, a tengerentúli kontinens déli országaival korábban elkezdődött az együttműködés. A 2010-es globális piacnyitáskor kiemelt figyelmet szenteltek a latin-amerikai országoknak, majd 2012 elején és tavaszán miniszteri és üzleti találkozókra került sor. A mostani konferencián pedig akár már konkrét kapcsolatok is születhetnek, amelyekben kulcsszerepet játszhat a frissen kinevezett utazó nagykövet, Póly Csaba is.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet