Október elsején indult a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) megújított elektronikus adatgyűjtési rendszerének (KSH-ELEKTRA) próbaüzeme, amely a hivatal várakozása szerint kényelmesebbé és egyszerűbbé teszi az adatközlők számára az adatszolgáltatást és csökkentheti az érintettek adminisztratív terheit. Az új elektronikus adatgyűjtő rendszer bevezetése lépést tart a kor követelményeivel, könnyen elérhetővé, felhasználóbaráttá teszi az adatszolgáltatást − állítja a hivatal. 2013. január elsejétől a KSH-ELEKTRA használata a kijelölt adatgyűjtésekre kötelező lesz. Az KSH-ELEKTRA elektronikus adatgyűjtési rendszer előnye, hogy használatával internetes összeköttetéssel, hitelesített és titkosított módon, papír nélkül teljesíthetők az előírt adatszolgáltatások.
