BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Holcim jövőre leállítja lábatlani cementgyárát

2012. október 10. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár 2010-re tervezték, mégis a jövő évre halasztotta Lábatlanon a Holcim Hungária Zrt. a cementgyár bezárását. Ezt is fokozatosan teszi meg − jelentette be Márta Irén, a társaság kommunikációs igazgatója. A jelenleg 144 éves Lábatlani Cementgyárban a működéshez az elmúlt években közel félmilliárd forintos környezetvédelmi beruházásokat hajtottak végre, ám a magyar építőipart sújtó gazdasági visszaesés miatt az elavult és gazdaságtalan, nedves technológiával működő gyár leállítása a közeli jövőben elkerülhetetlenné vált. A gyár bontása és a terület helyreállítása a munkatársak egy kisebb csoportja számára további munkalehetőséget jelent. A magyarországi vevők zökkenőmentes ellátását a Holcim Hungária Zrt. biztosítja. A Holcim Zrt. korábban a lábatlani gyár kiváltására 350 millió euró értékű beruházással Európa legkorszerűbb cementgyárát tervezte felépíteni a Nyergesújfalui Ipari Parkban, ám az építés a pénzügyi és építőipari válság miatt nem kezdődött meg.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet