BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárdos forrás a közigazgatás fejlesztésére

2012. október 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány szervezetfejlesztéssel és az ügyfélszolgálati munka fejlesztésével is készül a kormányhivatalokban a járási rendszerre − közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM). A kabinet hárommilliárd forint uniós forrást használ fel a területi közigazgatás fejlesztésére az Új Széchenyi terv keretében. A kormányhivatalokra 2,1 milliárd forint, az ügyfélszolgálati munka fejlesztésére 500 millió forint, a járási hivatalok feladatellátásának támogatására pedig 300 millió forint jut, a projektet a Nemzeti Államigazgatási Központ és a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal koordinálja. Jelenleg országszerte összesen 29 helyen működik kormányablak, ahol eddig már közel félmillió ember ügyintézése zajlott, az ablakok száma a tervek szerint háromszázra bővül 2014-re, így az ott elintézhető ügyek száma is megsokszorozódik, több mint kétezer ügyet lehet majd intézni egy helyen.
Jövő év januárjától országszerte 175 járási, a fővárosban pedig 23 kerületi hivatal kezdi meg működését. Mindezek az államigazgatási ügyeket veszik át, tehát az állampolgárok itt intézhetik majd gyermekvédelmi, gyámügyi és egyes szociális ügyeiket, valamint ide tartoznak majd az okmányirodák, a munkaügyi és népegészségügyi kirendeltségek is.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet