A Nemzeti Fejlesztési Ügynökséghez (NFÜ) kell majd benyújtaniuk a kérelmüket azoknak az önkormányzatoknak és állami intézményeknek, amelyek igénybe vennék a napokon belül felálló államháztartási önerőalap forrásait saját uniós projektjeik finanszírozásához − mondta Földi Enikő, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) helyettes államtitkára. Az alap az állami szektor szereplőinek, így például a súlyos anyagi helyzetben lévő önkormányzatoknak, illetve felsőoktatási intézményeknek nyújtana segítséget abban, hogy előteremtsék a szükséges önrészt a már elindított uniós forrású projektjeikhez. Mindeközben az Új Széchenyi terv keretében megjelent Támopos, \"Innovatív iskolák fejlesztése\" című konstrukciókra beérkezett pályázatok forrásigénye meghaladja a rendelkezésre álló keretet. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a benyújtási lehetőséget a \"2007−2013 programozási időszakban az Európai Regionális Fejlesztési Alapból, az Európai Szociális Alapból és a Kohéziós Alapból származó támogatások felhasználásának rendjéről\" című kormányrendelet alapján felfüggeszti.
