Támogatandó, hogy a készpénzfizetés helyett az átlátható banki tranzakciók felé próbálja terelni a vállalkozásokat a kormány, azonban a módszerrel már nem feltétlenül értünk egyet − mondta a Napi Gazdaságnak Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára. Véleménye szerint azzal, hogy a kormány 3 ezrelékes tranzakciós illetéket vetne ki a készpénzfelvételre, tulajdonképpen megbírságolja a vállalkozásokat, így akár az eredeti tervvel ellentétes hatást is kiválthat. Egyetértett ezzel Kassai Róbert, az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) alelnöke, aki szerint bár nem nagy összegről van szó, \"de az évi több száz csekket összeadva akár meg is nehezítheti néhány kisebb, családi vállalkozás életét\".
Kérdés az is, hogy a lépés mennyire segíti a gazdaság kifehérítését. Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke szerint semennyire, mivel amikor először kivetettek illetéket a különböző tranzakciókra, az pont az ellentétes irányba, a készpénzes fizetés felé terelte a vállalkozásokat, így a mostani változtatás maximum annak a lépésnek a negatív hatásait egyenlíti ki.
