BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szezonnyitásig még helyén marad a Vidám Park

2012. október 4. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Indoklás nélkül vonta vissza a fővárosi Vidám Park bezárására vonatkozó előterjesztését tegnap Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes. Az előterjesztés kidolgozatlanságával és a potenciális új park létesítésének koncepciótlanságával indokolta a lépést − mondta lapunknak Havas Szófia közgyűlési képviselő, aki szerint a park bezárásának költségeiről sincs fogalma a jelenlegi városvezetésnek. A Vidám Park a szezon végével bezár, az ott dolgozók bérét, a karbantartást és az őrzést azonban télen is fizetni kell, ami sokmilliós kiadást jelent. A Wing Zrt. által létrehozandó, XI. kerületi vidámpark szóba se került a tegnapi ülésen. A városháza szerint a Vidám Park jelenleg évente 50−150 millió forint tulajdonosi támogatást igényel, a mostani bezárása pedig mintegy félmilliárd forintba került volna.

Tóth Kata
Tóth Kata

Ez is érdekelhet