Indoklás nélkül vonta vissza a fővárosi Vidám Park bezárására vonatkozó előterjesztését tegnap Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes. Az előterjesztés kidolgozatlanságával és a potenciális új park létesítésének koncepciótlanságával indokolta a lépést − mondta lapunknak Havas Szófia közgyűlési képviselő, aki szerint a park bezárásának költségeiről sincs fogalma a jelenlegi városvezetésnek. A Vidám Park a szezon végével bezár, az ott dolgozók bérét, a karbantartást és az őrzést azonban télen is fizetni kell, ami sokmilliós kiadást jelent. A Wing Zrt. által létrehozandó, XI. kerületi vidámpark szóba se került a tegnapi ülésen. A városháza szerint a Vidám Park jelenleg évente 50−150 millió forint tulajdonosi támogatást igényel, a mostani bezárása pedig mintegy félmilliárd forintba került volna.
